Skip to content

Order by the end of Tuesday — delivery Friday to SundayOrder by Tuesday — delivery Fri–Sun

Catalog

  • Dairy and eggs
    View allDairy and eggs →
    • Milk
    • Cottage cheese
    • Yogurt and desserts
    • Kefir and sour milk products
    • Cream
    • Cheese
    • Butter
    • Eggs
    • Mayonnaise
  • Bread and pastries
    View allBread and pastries →
    • Bread
    • Layered cakes
    • Patties, pastries
    • Breadcrumbs
    • Baking essentials
    • Tortillas
  • Meat and fish
    View allMeat and fish →
    • Small boiled sausages
    • Sausages
    • Cured meat
    • Pates
    • Meat meals and snacks
    • Fresh chicken meat
    • Minced meet
    • Fresh pork
    • BBQ
    • Steak
    • Slow cooked
    • Marinated meat
    • Cured fish
    • Fresh fish and seafood
  • For vegans and vegetarians
    View allFor vegans and vegetarians →
    • Meat and fish alternatives
  • Food cupboard
    View allFood cupboard →
    • Oil
    • Vinegar
    • Flour
    • Pasta
    • Sauce
    • Rice, buckwheat and grains
    • Spices
    • Breakfast cereals and muesli
    • Salt, Sugar
    • Specialty foods and crispbreads
    • Sweets
    • Canned foods
    • Coffee and Tea
    • World cuisine
    • Jams, marmalades and sweet sauces
  • Prepared dishes
    View allPrepared dishes →
    • Pancakes
    • Salads
    • Sandwiches
    • Ready meals
    • Boiled, cooked, and salted meats
  • Drinks
    View allDrinks →
    • Lemonades
    • Juice
    • Water
  • Fruit and vegetables
    View allFruit and vegetables →
    • Vegetables
    • Fruits
  • Snacks
    View allSnacks →
    • Chips
    • Meat snacks
    • Other snacks
    • Nuts and dried fruits
  • Frozen food
    View allFrozen food →
    • Frozen vegetables and fruits
    • Dumplings
    • Frozen fish and seafood
    • Ice cream
    • Pizza
    • Frozen meals
  • Household chemicals
    View allHousehold chemicals →
    • Laundry detergents
    • Paper products
    • Dishwashing detergents
    • Laundry
    • Trash bags
  • Pets
    View allPets →
    • For cats
    • For dogs
  • Beauty and hygiene
    View allBeauty and hygiene →
    • Intimate hygiene
    • Hair care, styling, coloring
    • Facial care
    • Shaving and depilation
    • Dental and oral hygiene
    • Deodorants
    • Body care
    • Zīdaiņiem un bērniem
  • Highlights
    View allHighlights →
    • Sale
    • Save 25%+
    • Exclusive
  • In stock (without membership)
Order Delivery:
  • Log in
  • +371 26322465
  • info@expresspoint.lv

Language

  • Latviešu
  • Русский
  • English
  • Instagram
  • TikTok

Popular searches

  • milk
  • cheese
  • eggs
  • soup
  • chips
  • coffee
  • butter
  • bread

Categories

  • Dairy and eggs
  • Bread and pastries
  • Meat and fish
  • For vegans and vegetarians
  • Food cupboard
  • Prepared dishes
  • Drinks
  • Fruit and vegetables
  • Snacks
  • Frozen food
  • Dairy and eggs
    • All category products
    • Milk
    • Cottage cheese
    • Yogurt and desserts
    • Kefir and sour milk products
    • Cream
    • Cheese
    • Butter
    • Eggs
    • Mayonnaise
  • Bread and pastries
    • All category products
    • Bread
    • Layered cakes
    • Patties, pastries
    • Breadcrumbs
    • Baking essentials
    • Tortillas
  • Meat and fish
    • All category products
    • Small boiled sausages
    • Sausages
    • Cured meat
    • Pates
    • Meat meals and snacks
    • Fresh chicken meat
    • Minced meet
    • Fresh pork
    • BBQ
    • Steak
    • Slow cooked
    • Marinated meat
    • Cured fish
    • Fresh fish and seafood
  • For vegans and vegetarians
    • Meat and fish alternatives
  • Food cupboard
    • All category products
    • Oil
    • Vinegar
    • Flour
    • Pasta
    • Sauce
    • Rice, buckwheat and grains
    • Spices
    • Breakfast cereals and muesli
    • Salt, Sugar
    • Specialty foods and crispbreads
    • Sweets
    • Canned foods
    • Coffee and Tea
    • World cuisine
    • Jams, marmalades and sweet sauces
  • Prepared dishes
    • All category products
    • Pancakes
    • Salads
    • Sandwiches
    • Ready meals
    • Boiled, cooked, and salted meats
  • Drinks
    • All category products
    • Lemonades
    • Juice
    • Water
  • Fruit and vegetables
    • All category products
    • Vegetables
    • Fruits
  • Snacks
    • All category products
    • Chips
    • Meat snacks
    • Other snacks
    • Nuts and dried fruits
  • Frozen food
    • All category products
    • Frozen vegetables and fruits
    • Dumplings
    • Frozen fish and seafood
    • Ice cream
    • Pizza
    • Frozen meals
  • Household chemicals
    • All category products
    • Laundry detergents
    • Paper products
    • Dishwashing detergents
    • Laundry
    • Trash bags
  • Pets
    • All category products
    • For cats
    • For dogs
  • Beauty and hygiene
    • All category products
    • Intimate hygiene
    • Hair care, styling, coloring
    • Facial care
    • Shaving and depilation
    • Dental and oral hygiene
    • Deodorants
    • Body care
    • Zīdaiņiem un bērniem
  • 💙 Highlights 💙
    • New Arrivals
    • Sale
    • Save 25%+
    • Exclusive
  • In stock (without membership)

Language

  • Latviešu
  • Русский
  • English

Popular searches

  • milk
  • cheese
  • eggs
  • soup
  • chips
  • coffee
  • butter
  • bread

Categories

  • Dairy and eggs
  • Bread and pastries
  • Meat and fish
  • For vegans and vegetarians
  • Food cupboard
  • Prepared dishes
  • Drinks
  • Fruit and vegetables
  • Snacks
  • Frozen food
Log in Cart
  • Dairy and eggs
  • Bread and pastries
  • Meat and fish
  • For vegans and vegetarians
  • Food cupboard
  • Prepared dishes
  • Drinks
  • Fruit and vegetables
  • Snacks
  • Frozen food
  • Household chemicals
  • Pets
  • Beauty and hygiene
  • Highlights
  • In stock (without membership)

Dairy and eggs

View all →
  • Milk
  • Cottage cheese
  • Yogurt and desserts
  • Kefir and sour milk products
  • Cream
  • Cheese
  • Butter
  • Eggs
  • Mayonnaise

Bread and pastries

View all →
  • Bread
  • Layered cakes
  • Patties, pastries
  • Breadcrumbs
  • Baking essentials
  • Tortillas

Meat and fish

View all →
  • Small boiled sausages
  • Sausages
  • Cured meat
  • Pates
  • Meat meals and snacks
  • Fresh chicken meat
  • Minced meet
  • Fresh pork
  • BBQ
  • Steak
  • Slow cooked
  • Marinated meat
  • Cured fish
  • Fresh fish and seafood

For vegans and vegetarians

View all →
  • Meat and fish alternatives

Food cupboard

View all →
  • Oil
  • Vinegar
  • Flour
  • Pasta
  • Sauce
  • Rice, buckwheat and grains
  • Spices
  • Breakfast cereals and muesli
  • Salt, Sugar
  • Specialty foods and crispbreads
  • Sweets
  • Canned foods
  • Coffee and Tea
  • World cuisine
  • Jams, marmalades and sweet sauces

Prepared dishes

View all →
  • Pancakes
  • Salads
  • Sandwiches
  • Ready meals
  • Boiled, cooked, and salted meats

Drinks

View all →
  • Lemonades
  • Juice
  • Water

Fruit and vegetables

View all →
  • Vegetables
  • Fruits

Snacks

View all →
  • Chips
  • Meat snacks
  • Other snacks
  • Nuts and dried fruits

Frozen food

View all →
  • Frozen vegetables and fruits
  • Dumplings
  • Frozen fish and seafood
  • Ice cream
  • Pizza
  • Frozen meals

Household chemicals

View all →
  • Laundry detergents
  • Paper products
  • Dishwashing detergents
  • Laundry
  • Trash bags

Pets

View all →
  • For cats
  • For dogs

Beauty and hygiene

View all →
  • Intimate hygiene
  • Hair care, styling, coloring
  • Facial care
  • Shaving and depilation
  • Dental and oral hygiene
  • Deodorants
  • Body care
  • Zīdaiņiem un bērniem

Highlights

View all →
  • Sale
  • Save 25%+
  • Exclusive

In stock (without membership)

View all →

View all

  • New in
  • Exclusive
  • Great price
  • Ready meals
Order
  • New in
  • Exclusive
  • Great price
  • Ready meals

Item added to your cart

Order by the end of Tuesday — delivered Friday to Sunday. Order Delivery: Pick the day and time slot at checkout · Time left to order:
View cart
Home / Search

“сыр”

202 products

  • DIP mērces mais.ar sieru SANTA MARIA 16g

    DIP mērces mais.ar sieru SANTA MARIA 16g

    DIP mērces mais.ar sieru SANTA MARIA 16g

    Regular price €0,95
    Regular price Sale price €0,95
    Unit price €59,38/kg
  • Siers ar pesto no aitas piens, 200g, Vega Sotuelamos

    Siers ar pesto no aitas piens, 200g, Vega Sotuelamos

    Siers ar pesto no aitas piens, 200g, Vega Sotuelamos

    Regular price €6,82
    Regular price Sale price €6,82
    Unit price €34,10/kg
  • Pilnpiena biezpiens Jaunpils 9% 1000g

    Pilnpiena biezpiens Jaunpils 9% 1000g

    Pilnpiena biezpiens Jaunpils 9% 1000g

    Regular price €4,91
    Regular price Sale price €4,91
    Unit price €4,91/kg
  • Krēmsiers kūpināts no aitas piena, 125g, Vega Sotuelamos

    Krēmsiers kūpināts no aitas piena, 125g, Vega Sotuelamos

    Krēmsiers kūpināts no aitas piena, 125g, Vega Sotuelamos

    Regular price €2,57
    Regular price Sale price €2,57
    Unit price €20,56/kg
  • Siers ar anšoviem no aitas piena,  55%, 200g, Vega Sotuelamos

    Siers ar anšoviem no aitas piena, 55%, 200g, Vega Sotuelamos

    Siers ar anšoviem no aitas piena, 55%, 200g, Vega Sotuelamos

    Regular price €6,96
    Regular price Sale price €6,96
    Unit price €34,80/kg
  • Biezpiens 5% JAUNPILS 275g
    • Great price

    Biezpiens 5% JAUNPILS 275g

    Biezpiens 5% JAUNPILS 275g

    Regular price €1,39
    Regular price Sale price €1,39
    Unit price €5,05/kg
  • Aitas piena siers ar baravikām 55% 200g

    Aitas piena siers ar baravikām 55% 200g

    Aitas piena siers ar baravikām 55% 200g

    Regular price €6,61
    Regular price Sale price €6,61
    Unit price €33,05/kg
  • Pilnpiena biezpiens Jaunpils 9% 275g
    • Great price

    Pilnpiena biezpiens Jaunpils 9% 275g

    Pilnpiena biezpiens Jaunpils 9% 275g

    Regular price €1,48
    Regular price Sale price €1,48
    Unit price €5,38/kg
  • Siera uzkoda Ādaži Collection ar ķiploku garšu 300g

    Siera uzkoda Ādaži Collection ar ķiploku garšu 300g

    Siera uzkoda Ādaži Collection ar ķiploku garšu 300g

    Regular price €2,82
    Regular price Sale price €2,82
    Unit price €9,40/kg
  • Siers kūpināts no aitas piena, 55%, 200g, Vega Sotuelamos

    Siers kūpināts no aitas piena, 55%, 200g, Vega Sotuelamos

    Siers kūpināts no aitas piena, 55%, 200g, Vega Sotuelamos

    Regular price €5,71
    Regular price Sale price €5,71
    Unit price €28,55/kg
  • Baltais Grieķu salātu siers, 250g

    Baltais Grieķu salātu siers, 250g

    Baltais Grieķu salātu siers, 250g

    Regular price €2,45
    Regular price Sale price €2,45
    Unit price €9,80/kg
  • Krēms Bruschetta ar baklažāniem un valriekstiem, 135g, Castellino
    • ✦Exclusive

    Krēms Bruschetta ar baklažāniem un valriekstiem, 135g, Castellino

    Krēms Bruschetta ar baklažāniem un valriekstiem, 135g, Castellino

    Regular price €3,20
    Regular price Sale price €3,20
    Unit price €23,70/kg
  • Krēmsiers aitas ar melno ķiploku 130 g
    • ✦Exclusive

    Krēmsiers aitas ar melno ķiploku 130 g

    Krēmsiers aitas ar melno ķiploku 130 g

    Regular price €2,58
    Regular price Sale price €2,58
    Unit price €19,85/kg
  • Uzkoda siera Mozzarellas nūjiņas, panējumā, sald., 250g, Salud

    Uzkoda siera Mozzarellas nūjiņas, panējumā, sald., 250g, Salud

    Uzkoda siera Mozzarellas nūjiņas, panējumā, sald., 250g, Salud

    Regular price €3,27
    Regular price Sale price €3,27
    Unit price €13,08/kg
  • Skābais krējums Baltais 20% 500g
    • Great price

    Skābais krējums Baltais 20% 500g

    Skābais krējums Baltais 20% 500g

    Regular price €1,95
    Regular price Sale price €1,95
    Unit price €3,90/kg
  • Saldais biezpiens Baltais Tutti Frutti 180g
    • Great price

    Saldais biezpiens Baltais Tutti Frutti 180g

    Saldais biezpiens Baltais Tutti Frutti 180g

    Regular price €1,04
    Regular price Sale price €1,04
    Unit price €5,78/kg
  • Cepumi ar Comte sieru 100g, St Michel

    Cepumi ar Comte sieru 100g, St Michel

    Cepumi ar Comte sieru 100g, St Michel

    Regular price €2,16
    Regular price Sale price €2,16
    Unit price €21,60/kg
  • Saldais biezpiens Baltais vaniļas 180g
    • Great price

    Saldais biezpiens Baltais vaniļas 180g

    Saldais biezpiens Baltais vaniļas 180g

    Regular price €1,04
    Regular price Sale price €1,04
    Unit price €5,78/kg
  • Deserts porc. Cannolo ar pistācijas garšu, sald., 10 gab, kast., Effepi

    Deserts porc. Cannolo ar pistācijas garšu, sald., 10 gab, kast., Effepi

    Deserts porc. Cannolo ar pistācijas garšu, sald., 10 gab, kast., Effepi

    Regular price €30,55
    Regular price Sale price €30,55
    Unit price €3,06 each
  • Rīsi VALDO KLASISKIE 500g
    • Great price

    Rīsi VALDO KLASISKIE 500g

    Rīsi VALDO KLASISKIE 500g

    Regular price €0,90
    Regular price Sale price €0,90
    Unit price €1,80/kg
  • Aitas piena siers ar pipariem 55% 200g
    • ✦Exclusive
    • Great price

    Aitas piena siers ar pipariem 55% 200g

    Aitas piena siers ar pipariem 55% 200g

    Regular price €6,40
    Regular price Sale price €6,40
    Unit price €32,00/kg
  • Cepumi ar Emmental sieru, 100g, St Michel

    Cepumi ar Emmental sieru, 100g, St Michel

    Cepumi ar Emmental sieru, 100g, St Michel

    Regular price €2,16
    Regular price Sale price €2,16
    Unit price €21,60/kg
  • Saldais biezpiens BALTAIS ar rozīnēm 180g
    • Great price

    Saldais biezpiens BALTAIS ar rozīnēm 180g

    Saldais biezpiens BALTAIS ar rozīnēm 180g

    Regular price €1,04
    Regular price Sale price €1,04
    Unit price €5,78/kg
  • Mini uzkodas 100g

    Mini uzkodas 100g

    Mini uzkodas 100g

    Regular price €1,67
    Regular price Sale price €1,67
    Unit price €16,70/kg

Showing 120 of 202

  • 1
  • …
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • …
  • 9

More value for you

An online store with quality products at fair prices. We work with local producers and suppliers.

  • Instagram @velto.lv
  • TikTok @velto.lv

Categories

  • Dairy and eggs
  • Bread and pastries
  • Meat and fish
  • For vegans and vegetarians
  • Food cupboard
  • Prepared dishes
  • Drinks
  • Fruit and vegetables
  • View all →

Information

  • About Velto & FAQ
  • Contacts

Contacts

  • Email info@expresspoint.lv
  • Phone+371 26322465Weekdays 10:00–17:00
Order Order by the end of Tuesday — delivered Friday to Sunday. Delivery:
© 2026 Velto · SIA ExpressPoint, reg. no. 40203433692
  • Privacy policy
  • Returns policy
  • Terms of use and sale
  • Cookie preferences

Language

  • Latviešu
  • Русский
  • English
  • American Express
  • Apple Pay
  • Google Pay
  • Maestro
  • Mastercard
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • Visa
  • Choosing a selection results in a full page refresh.
  • Opens in a new window.