Skip to content

Order by the end of Tuesday — delivery Friday to SundayOrder by Tuesday — delivery Fri–Sun

Catalog

  • Dairy and eggs
    View allDairy and eggs →
    • Milk
    • Cottage cheese
    • Yogurt and desserts
    • Kefir and sour milk products
    • Cream
    • Cheese
    • Butter
    • Eggs
    • Mayonnaise
  • Bread and pastries
    View allBread and pastries →
    • Bread
    • Layered cakes
    • Patties, pastries
    • Breadcrumbs
    • Baking essentials
    • Tortillas
  • Meat and fish
    View allMeat and fish →
    • Small boiled sausages
    • Sausages
    • Cured meat
    • Pates
    • Meat meals and snacks
    • Fresh chicken meat
    • Minced meet
    • Fresh pork
    • BBQ
    • Steak
    • Slow cooked
    • Marinated meat
    • Cured fish
    • Fresh fish and seafood
  • For vegans and vegetarians
    View allFor vegans and vegetarians →
    • Meat and fish alternatives
  • Food cupboard
    View allFood cupboard →
    • Oil
    • Vinegar
    • Flour
    • Pasta
    • Sauce
    • Rice, buckwheat and grains
    • Spices
    • Breakfast cereals and muesli
    • Salt, Sugar
    • Specialty foods and crispbreads
    • Sweets
    • Canned foods
    • Coffee and Tea
    • World cuisine
    • Jams, marmalades and sweet sauces
  • Prepared dishes
    View allPrepared dishes →
    • Pancakes
    • Salads
    • Sandwiches
    • Ready meals
    • Boiled, cooked, and salted meats
  • Drinks
    View allDrinks →
    • Lemonades
    • Juice
    • Water
  • Fruit and vegetables
    View allFruit and vegetables →
    • Vegetables
    • Fruits
  • Snacks
    View allSnacks →
    • Chips
    • Meat snacks
    • Other snacks
    • Nuts and dried fruits
  • Frozen food
    View allFrozen food →
    • Frozen vegetables and fruits
    • Dumplings
    • Frozen fish and seafood
    • Ice cream
    • Pizza
    • Frozen meals
  • Household chemicals
    View allHousehold chemicals →
    • Laundry detergents
    • Paper products
    • Dishwashing detergents
    • Laundry
    • Trash bags
  • Pets
    View allPets →
    • For cats
    • For dogs
  • Beauty and hygiene
    View allBeauty and hygiene →
    • Intimate hygiene
    • Hair care, styling, coloring
    • Facial care
    • Shaving and depilation
    • Dental and oral hygiene
    • Deodorants
    • Body care
    • Zīdaiņiem un bērniem
  • Highlights
    View allHighlights →
    • Sale
    • Save 25%+
    • Exclusive
  • In stock (without membership)
Order Delivery:
  • Log in
  • +371 26322465
  • info@expresspoint.lv

Language

  • Latviešu
  • Русский
  • English
  • Instagram
  • TikTok

Popular searches

  • milk
  • cheese
  • eggs
  • soup
  • chips
  • coffee
  • butter
  • bread

Categories

  • Dairy and eggs
  • Bread and pastries
  • Meat and fish
  • For vegans and vegetarians
  • Food cupboard
  • Prepared dishes
  • Drinks
  • Fruit and vegetables
  • Snacks
  • Frozen food
  • Dairy and eggs
    • All category products
    • Milk
    • Cottage cheese
    • Yogurt and desserts
    • Kefir and sour milk products
    • Cream
    • Cheese
    • Butter
    • Eggs
    • Mayonnaise
  • Bread and pastries
    • All category products
    • Bread
    • Layered cakes
    • Patties, pastries
    • Breadcrumbs
    • Baking essentials
    • Tortillas
  • Meat and fish
    • All category products
    • Small boiled sausages
    • Sausages
    • Cured meat
    • Pates
    • Meat meals and snacks
    • Fresh chicken meat
    • Minced meet
    • Fresh pork
    • BBQ
    • Steak
    • Slow cooked
    • Marinated meat
    • Cured fish
    • Fresh fish and seafood
  • For vegans and vegetarians
    • Meat and fish alternatives
  • Food cupboard
    • All category products
    • Oil
    • Vinegar
    • Flour
    • Pasta
    • Sauce
    • Rice, buckwheat and grains
    • Spices
    • Breakfast cereals and muesli
    • Salt, Sugar
    • Specialty foods and crispbreads
    • Sweets
    • Canned foods
    • Coffee and Tea
    • World cuisine
    • Jams, marmalades and sweet sauces
  • Prepared dishes
    • All category products
    • Pancakes
    • Salads
    • Sandwiches
    • Ready meals
    • Boiled, cooked, and salted meats
  • Drinks
    • All category products
    • Lemonades
    • Juice
    • Water
  • Fruit and vegetables
    • All category products
    • Vegetables
    • Fruits
  • Snacks
    • All category products
    • Chips
    • Meat snacks
    • Other snacks
    • Nuts and dried fruits
  • Frozen food
    • All category products
    • Frozen vegetables and fruits
    • Dumplings
    • Frozen fish and seafood
    • Ice cream
    • Pizza
    • Frozen meals
  • Household chemicals
    • All category products
    • Laundry detergents
    • Paper products
    • Dishwashing detergents
    • Laundry
    • Trash bags
  • Pets
    • All category products
    • For cats
    • For dogs
  • Beauty and hygiene
    • All category products
    • Intimate hygiene
    • Hair care, styling, coloring
    • Facial care
    • Shaving and depilation
    • Dental and oral hygiene
    • Deodorants
    • Body care
    • Zīdaiņiem un bērniem
  • 💙 Highlights 💙
    • New Arrivals
    • Sale
    • Save 25%+
    • Exclusive
  • In stock (without membership)

Language

  • Latviešu
  • Русский
  • English

Popular searches

  • milk
  • cheese
  • eggs
  • soup
  • chips
  • coffee
  • butter
  • bread

Categories

  • Dairy and eggs
  • Bread and pastries
  • Meat and fish
  • For vegans and vegetarians
  • Food cupboard
  • Prepared dishes
  • Drinks
  • Fruit and vegetables
  • Snacks
  • Frozen food
Log in Cart
  • Dairy and eggs
  • Bread and pastries
  • Meat and fish
  • For vegans and vegetarians
  • Food cupboard
  • Prepared dishes
  • Drinks
  • Fruit and vegetables
  • Snacks
  • Frozen food
  • Household chemicals
  • Pets
  • Beauty and hygiene
  • Highlights
  • In stock (without membership)

Dairy and eggs

View all →
  • Milk
  • Cottage cheese
  • Yogurt and desserts
  • Kefir and sour milk products
  • Cream
  • Cheese
  • Butter
  • Eggs
  • Mayonnaise

Bread and pastries

View all →
  • Bread
  • Layered cakes
  • Patties, pastries
  • Breadcrumbs
  • Baking essentials
  • Tortillas

Meat and fish

View all →
  • Small boiled sausages
  • Sausages
  • Cured meat
  • Pates
  • Meat meals and snacks
  • Fresh chicken meat
  • Minced meet
  • Fresh pork
  • BBQ
  • Steak
  • Slow cooked
  • Marinated meat
  • Cured fish
  • Fresh fish and seafood

For vegans and vegetarians

View all →
  • Meat and fish alternatives

Food cupboard

View all →
  • Oil
  • Vinegar
  • Flour
  • Pasta
  • Sauce
  • Rice, buckwheat and grains
  • Spices
  • Breakfast cereals and muesli
  • Salt, Sugar
  • Specialty foods and crispbreads
  • Sweets
  • Canned foods
  • Coffee and Tea
  • World cuisine
  • Jams, marmalades and sweet sauces

Prepared dishes

View all →
  • Pancakes
  • Salads
  • Sandwiches
  • Ready meals
  • Boiled, cooked, and salted meats

Drinks

View all →
  • Lemonades
  • Juice
  • Water

Fruit and vegetables

View all →
  • Vegetables
  • Fruits

Snacks

View all →
  • Chips
  • Meat snacks
  • Other snacks
  • Nuts and dried fruits

Frozen food

View all →
  • Frozen vegetables and fruits
  • Dumplings
  • Frozen fish and seafood
  • Ice cream
  • Pizza
  • Frozen meals

Household chemicals

View all →
  • Laundry detergents
  • Paper products
  • Dishwashing detergents
  • Laundry
  • Trash bags

Pets

View all →
  • For cats
  • For dogs

Beauty and hygiene

View all →
  • Intimate hygiene
  • Hair care, styling, coloring
  • Facial care
  • Shaving and depilation
  • Dental and oral hygiene
  • Deodorants
  • Body care
  • Zīdaiņiem un bērniem

Highlights

View all →
  • Sale
  • Save 25%+
  • Exclusive

In stock (without membership)

View all →

View all

  • New in
  • Exclusive
  • Great price
  • Ready meals
Order
  • New in
  • Exclusive
  • Great price
  • Ready meals

Item added to your cart

Order by the end of Tuesday — delivered Friday to Sunday. Order Delivery: Pick the day and time slot at checkout · Time left to order:
View cart
Home / Search

“siers”

173 products

  • Vārīta Doktordesa Gurmānu ar sieru ĀDAŽI 350g

    Vārīta Doktordesa Gurmānu ar sieru ĀDAŽI 350g

    Vārīta Doktordesa Gurmānu ar sieru ĀDAŽI 350g

    Regular price €2,44
    Regular price Sale price €2,44
    Unit price €6,97/kg
  • Gaļas bumbiņas ar svaigo sieru 300g
    • Great price

    Gaļas bumbiņas ar svaigo sieru 300g

    Gaļas bumbiņas ar svaigo sieru 300g

    Regular price €2,57
    Regular price Sale price €2,57
  • Salami ar Čedaras sieru un pistācijām ĀDAŽI 400g
    • Great price

    Salami ar Čedaras sieru un pistācijām ĀDAŽI 400g

    Salami ar Čedaras sieru un pistācijām ĀDAŽI 400g

    Regular price €3,86
    Regular price Sale price €3,86
    Unit price €9,65/kg
  • Cepampelmeņi RM ar gaļu un sieru 450g
    • Great price

    Cepampelmeņi RM ar gaļu un sieru 450g

    Cepampelmeņi RM ar gaļu un sieru 450g

    Regular price €1,77
    Regular price Sale price €1,77
    Unit price €3,93/kg
  • Pīrāgs grieķu Filo mīklas ar sieru Tiropita Spira Classic, RTB, sald., 800g, Kanaki

    Pīrāgs grieķu Filo mīklas ar sieru Tiropita Spira Classic, RTB, sald., 800g, Kanaki

    Pīrāgs grieķu Filo mīklas ar sieru Tiropita Spira Classic, RTB, sald., 800g, Kanaki

    Regular price €5,68
    Regular price Sale price €5,68
    Unit price €7,10/kg
  • Zivju porcijas Viči ar sieru, panējumā 300g

    Zivju porcijas Viči ar sieru, panējumā 300g

    Zivju porcijas Viči ar sieru, panējumā 300g

    Regular price €2,80
    Regular price Sale price €2,80
    Unit price €9,33/kg
  • Cāļa gaļa trīs sieru marinādē RM 400g
    • Great price

    Cāļa gaļa trīs sieru marinādē RM 400g

    Cāļa gaļa trīs sieru marinādē RM 400g

    Regular price €3,01
    Regular price Sale price €3,01
    Unit price €7,53/kg
  • Krēms Bruschetta ar pipariem un Ricotta sieru, 135g, Castellino
    • ✦Exclusive

    Krēms Bruschetta ar pipariem un Ricotta sieru, 135g, Castellino

    Krēms Bruschetta ar pipariem un Ricotta sieru, 135g, Castellino

    Regular price €3,48
    Regular price Sale price €3,48
    Unit price €25,78/kg
  • Kūpināta siera pīne BALTAIS 150g
    • Great price

    Kūpināta siera pīne BALTAIS 150g

    Kūpināta siera pīne BALTAIS 150g

    Regular price €3,41
    Regular price Sale price €3,41
    Unit price €22,73/kg
  • Cāļa gaļas nageti ar sieru ĀDAŽI 300g
    • Great price

    Cāļa gaļas nageti ar sieru ĀDAŽI 300g

    Cāļa gaļas nageti ar sieru ĀDAŽI 300g

    Regular price €2,30
    Regular price Sale price €2,30
    Unit price €7,67/kg
  • Biezpiena sieriņš ar C vitamīnu karameļu BALTAIS 100g
    • Great price

    Biezpiena sieriņš ar C vitamīnu karameļu BALTAIS 100g

    Biezpiena sieriņš ar C vitamīnu karameļu BALTAIS 100g

    Regular price €0,65
    Regular price Sale price €0,65
    Unit price €6,50/kg
  • Cepamdesas Rīgas miesnieks cāļa gaļas ar sieru 300g
    • Great price

    Cepamdesas Rīgas miesnieks cāļa gaļas ar sieru 300g

    Cepamdesas Rīgas miesnieks cāļa gaļas ar sieru 300g

    Regular price €1,62
    Regular price Sale price €1,62
    Unit price €5,40/kg
  • Biezpiena sieriņš Baltais vaniļas 100g
    • Great price

    Biezpiena sieriņš Baltais vaniļas 100g

    Biezpiena sieriņš Baltais vaniļas 100g

    Regular price €0,65
    Regular price Sale price €0,65
    Unit price €6,50/kg
  • Mārtiņa desiņas ar sieru 300g
    • Great price

    Mārtiņa desiņas ar sieru 300g

    Mārtiņa desiņas ar sieru 300g

    Regular price €2,25
    Regular price Sale price €2,25
    Unit price €7,50/kg
  • Kūka siera Dubaijas šokolādes  cepta 350 g Lido

    Kūka siera Dubaijas šokolādes cepta 350 g Lido

    Kūka siera Dubaijas šokolādes cepta 350 g Lido

    Regular price €6,48
    Regular price Sale price €6,48
    Unit price €18,51/kg
  • Čipsi Tortilla ar siera garšu (trīsstūrīši), 475g, Pablo`s Choice

    Čipsi Tortilla ar siera garšu (trīsstūrīši), 475g, Pablo`s Choice

    Čipsi Tortilla ar siera garšu (trīsstūrīši), 475g, Pablo`s Choice

    Regular price €3,66
    Regular price Sale price €3,66
    Unit price €7,71/kg
  • Krēmsiers Baltais ar lokiem 150g
    • Great price

    Krēmsiers Baltais ar lokiem 150g

    Krēmsiers Baltais ar lokiem 150g

    Regular price €1,44
    Regular price Sale price €1,44
    Unit price €9,60/kg
  • Baltais krēmsiers klasiskais 18% 400g
    • Great price

    Baltais krēmsiers klasiskais 18% 400g

    Baltais krēmsiers klasiskais 18% 400g

    Regular price €2,82
    Regular price Sale price €2,82
    Unit price €7,05/kg
  • Krēmsiers aitas ar melno ķiploku 130 g
    • ✦Exclusive

    Krēmsiers aitas ar melno ķiploku 130 g

    Krēmsiers aitas ar melno ķiploku 130 g

    Regular price €2,58
    Regular price Sale price €2,58
    Unit price €19,85/kg
  • Krēmsiers aitas ar medu un oregano
    • ✦Exclusive

    Krēmsiers aitas ar medu un oregano

    Krēmsiers aitas ar medu un oregano

    Regular price €2,58
    Regular price Sale price €2,58
    Unit price €19,85/kg
  • Biezpiena sieriņš ar C vitamīnu šokolādes BALTAIS 100g
    • Great price

    Biezpiena sieriņš ar C vitamīnu šokolādes BALTAIS 100g

    Biezpiena sieriņš ar C vitamīnu šokolādes BALTAIS 100g

    Regular price €0,65
    Regular price Sale price €0,65
    Unit price €6,50/kg
  • DIP mērces mais.ar sieru SANTA MARIA 16g

    DIP mērces mais.ar sieru SANTA MARIA 16g

    DIP mērces mais.ar sieru SANTA MARIA 16g

    Regular price €0,95
    Regular price Sale price €0,95
    Unit price €59,38/kg
  • Grilsiers klasiskais Gazi 200g
    • ✦Exclusive

    Grilsiers klasiskais Gazi 200g

    Grilsiers klasiskais Gazi 200g

    Regular price €4,37
    Regular price Sale price €4,37
    Unit price €21,85/kg
  • Krēmsiers aitas ar rozmarīnu 130 g
    • ✦Exclusive

    Krēmsiers aitas ar rozmarīnu 130 g

    Krēmsiers aitas ar rozmarīnu 130 g

    Regular price €2,58
    Regular price Sale price €2,58
    Unit price €19,85/kg

Showing 144 of 173

  • 1
  • …
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

More value for you

An online store with quality products at fair prices. We work with local producers and suppliers.

  • Instagram @velto.lv
  • TikTok @velto.lv

Categories

  • Dairy and eggs
  • Bread and pastries
  • Meat and fish
  • For vegans and vegetarians
  • Food cupboard
  • Prepared dishes
  • Drinks
  • Fruit and vegetables
  • View all →

Information

  • About Velto & FAQ
  • Contacts

Contacts

  • Email info@expresspoint.lv
  • Phone+371 26322465Weekdays 10:00–17:00
Order Order by the end of Tuesday — delivered Friday to Sunday. Delivery:
© 2026 Velto · SIA ExpressPoint, reg. no. 40203433692
  • Privacy policy
  • Returns policy
  • Terms of use and sale
  • Cookie preferences

Language

  • Latviešu
  • Русский
  • English
  • American Express
  • Apple Pay
  • Google Pay
  • Maestro
  • Mastercard
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • Visa
  • Choosing a selection results in a full page refresh.
  • Opens in a new window.