Skip to content

Order by the end of Tuesday — delivery Friday to SundayOrder by Tuesday — delivery Fri–Sun

Catalog

  • Dairy and eggs
    View allDairy and eggs →
    • Milk
    • Cottage cheese
    • Yogurt and desserts
    • Kefir and sour milk products
    • Cream
    • Cheese
    • Butter
    • Eggs
    • Mayonnaise
  • Bread and pastries
    View allBread and pastries →
    • Bread
    • Layered cakes
    • Patties, pastries
    • Breadcrumbs
    • Baking essentials
    • Tortillas
  • Meat and fish
    View allMeat and fish →
    • Small boiled sausages
    • Sausages
    • Cured meat
    • Pates
    • Meat meals and snacks
    • Fresh chicken meat
    • Minced meet
    • Fresh pork
    • BBQ
    • Steak
    • Slow cooked
    • Marinated meat
    • Cured fish
    • Fresh fish and seafood
  • For vegans and vegetarians
    View allFor vegans and vegetarians →
    • Meat and fish alternatives
  • Food cupboard
    View allFood cupboard →
    • Oil
    • Vinegar
    • Flour
    • Pasta
    • Sauce
    • Rice, buckwheat and grains
    • Spices
    • Breakfast cereals and muesli
    • Salt, Sugar
    • Specialty foods and crispbreads
    • Sweets
    • Canned foods
    • Coffee and Tea
    • World cuisine
    • Jams, marmalades and sweet sauces
  • Prepared dishes
    View allPrepared dishes →
    • Pancakes
    • Salads
    • Sandwiches
    • Ready meals
    • Boiled, cooked, and salted meats
  • Drinks
    View allDrinks →
    • Lemonades
    • Juice
    • Water
  • Fruit and vegetables
    View allFruit and vegetables →
    • Vegetables
    • Fruits
  • Snacks
    View allSnacks →
    • Chips
    • Meat snacks
    • Other snacks
    • Nuts and dried fruits
  • Frozen food
    View allFrozen food →
    • Frozen vegetables and fruits
    • Dumplings
    • Frozen fish and seafood
    • Ice cream
    • Pizza
    • Frozen meals
  • Household chemicals
    View allHousehold chemicals →
    • Laundry detergents
    • Paper products
    • Dishwashing detergents
    • Laundry
    • Trash bags
  • Pets
    View allPets →
    • For cats
    • For dogs
  • Beauty and hygiene
    View allBeauty and hygiene →
    • Intimate hygiene
    • Hair care, styling, coloring
    • Facial care
    • Shaving and depilation
    • Dental and oral hygiene
    • Deodorants
    • Body care
    • Zīdaiņiem un bērniem
  • Highlights
    View allHighlights →
    • Sale
    • Save 25%+
    • Exclusive
  • In stock (without membership)
Order Delivery:
  • Log in
  • +371 26322465
  • info@expresspoint.lv

Language

  • Latviešu
  • Русский
  • English
  • Instagram
  • TikTok

Popular searches

  • milk
  • cheese
  • eggs
  • soup
  • chips
  • coffee
  • butter
  • bread

Categories

  • Dairy and eggs
  • Bread and pastries
  • Meat and fish
  • For vegans and vegetarians
  • Food cupboard
  • Prepared dishes
  • Drinks
  • Fruit and vegetables
  • Snacks
  • Frozen food
  • Dairy and eggs
    • All category products
    • Milk
    • Cottage cheese
    • Yogurt and desserts
    • Kefir and sour milk products
    • Cream
    • Cheese
    • Butter
    • Eggs
    • Mayonnaise
  • Bread and pastries
    • All category products
    • Bread
    • Layered cakes
    • Patties, pastries
    • Breadcrumbs
    • Baking essentials
    • Tortillas
  • Meat and fish
    • All category products
    • Small boiled sausages
    • Sausages
    • Cured meat
    • Pates
    • Meat meals and snacks
    • Fresh chicken meat
    • Minced meet
    • Fresh pork
    • BBQ
    • Steak
    • Slow cooked
    • Marinated meat
    • Cured fish
    • Fresh fish and seafood
  • For vegans and vegetarians
    • Meat and fish alternatives
  • Food cupboard
    • All category products
    • Oil
    • Vinegar
    • Flour
    • Pasta
    • Sauce
    • Rice, buckwheat and grains
    • Spices
    • Breakfast cereals and muesli
    • Salt, Sugar
    • Specialty foods and crispbreads
    • Sweets
    • Canned foods
    • Coffee and Tea
    • World cuisine
    • Jams, marmalades and sweet sauces
  • Prepared dishes
    • All category products
    • Pancakes
    • Salads
    • Sandwiches
    • Ready meals
    • Boiled, cooked, and salted meats
  • Drinks
    • All category products
    • Lemonades
    • Juice
    • Water
  • Fruit and vegetables
    • All category products
    • Vegetables
    • Fruits
  • Snacks
    • All category products
    • Chips
    • Meat snacks
    • Other snacks
    • Nuts and dried fruits
  • Frozen food
    • All category products
    • Frozen vegetables and fruits
    • Dumplings
    • Frozen fish and seafood
    • Ice cream
    • Pizza
    • Frozen meals
  • Household chemicals
    • All category products
    • Laundry detergents
    • Paper products
    • Dishwashing detergents
    • Laundry
    • Trash bags
  • Pets
    • All category products
    • For cats
    • For dogs
  • Beauty and hygiene
    • All category products
    • Intimate hygiene
    • Hair care, styling, coloring
    • Facial care
    • Shaving and depilation
    • Dental and oral hygiene
    • Deodorants
    • Body care
    • Zīdaiņiem un bērniem
  • 💙 Highlights 💙
    • New Arrivals
    • Sale
    • Save 25%+
    • Exclusive
  • In stock (without membership)

Language

  • Latviešu
  • Русский
  • English

Popular searches

  • milk
  • cheese
  • eggs
  • soup
  • chips
  • coffee
  • butter
  • bread

Categories

  • Dairy and eggs
  • Bread and pastries
  • Meat and fish
  • For vegans and vegetarians
  • Food cupboard
  • Prepared dishes
  • Drinks
  • Fruit and vegetables
  • Snacks
  • Frozen food
Log in Cart
  • Dairy and eggs
  • Bread and pastries
  • Meat and fish
  • For vegans and vegetarians
  • Food cupboard
  • Prepared dishes
  • Drinks
  • Fruit and vegetables
  • Snacks
  • Frozen food
  • Household chemicals
  • Pets
  • Beauty and hygiene
  • Highlights
  • In stock (without membership)

Dairy and eggs

View all →
  • Milk
  • Cottage cheese
  • Yogurt and desserts
  • Kefir and sour milk products
  • Cream
  • Cheese
  • Butter
  • Eggs
  • Mayonnaise

Bread and pastries

View all →
  • Bread
  • Layered cakes
  • Patties, pastries
  • Breadcrumbs
  • Baking essentials
  • Tortillas

Meat and fish

View all →
  • Small boiled sausages
  • Sausages
  • Cured meat
  • Pates
  • Meat meals and snacks
  • Fresh chicken meat
  • Minced meet
  • Fresh pork
  • BBQ
  • Steak
  • Slow cooked
  • Marinated meat
  • Cured fish
  • Fresh fish and seafood

For vegans and vegetarians

View all →
  • Meat and fish alternatives

Food cupboard

View all →
  • Oil
  • Vinegar
  • Flour
  • Pasta
  • Sauce
  • Rice, buckwheat and grains
  • Spices
  • Breakfast cereals and muesli
  • Salt, Sugar
  • Specialty foods and crispbreads
  • Sweets
  • Canned foods
  • Coffee and Tea
  • World cuisine
  • Jams, marmalades and sweet sauces

Prepared dishes

View all →
  • Pancakes
  • Salads
  • Sandwiches
  • Ready meals
  • Boiled, cooked, and salted meats

Drinks

View all →
  • Lemonades
  • Juice
  • Water

Fruit and vegetables

View all →
  • Vegetables
  • Fruits

Snacks

View all →
  • Chips
  • Meat snacks
  • Other snacks
  • Nuts and dried fruits

Frozen food

View all →
  • Frozen vegetables and fruits
  • Dumplings
  • Frozen fish and seafood
  • Ice cream
  • Pizza
  • Frozen meals

Household chemicals

View all →
  • Laundry detergents
  • Paper products
  • Dishwashing detergents
  • Laundry
  • Trash bags

Pets

View all →
  • For cats
  • For dogs

Beauty and hygiene

View all →
  • Intimate hygiene
  • Hair care, styling, coloring
  • Facial care
  • Shaving and depilation
  • Dental and oral hygiene
  • Deodorants
  • Body care
  • Zīdaiņiem un bērniem

Highlights

View all →
  • Sale
  • Save 25%+
  • Exclusive

In stock (without membership)

View all →

View all

  • New in
  • Exclusive
  • Great price
  • Ready meals
Order
  • New in
  • Exclusive
  • Great price
  • Ready meals

Item added to your cart

Order by the end of Tuesday — delivered Friday to Sunday. Order Delivery: Pick the day and time slot at checkout · Time left to order:
View cart
Home / Search

“bread”

212 products

  • Strūdele ābolu 600g Saldēti
    • ✦Exclusive

    Strūdele ābolu 600g Saldēti

    Strūdele ābolu 600g Saldēti

    Regular price €3,83
    Regular price Sale price €3,83
    Unit price €6,38/kg
  • Cepumi sviesta Galettes mini, 100g, Bonne Maman
    • ✦Exclusive

    Cepumi sviesta Galettes mini, 100g, Bonne Maman

    Cepumi sviesta Galettes mini, 100g, Bonne Maman

    Regular price €2,30
    Regular price Sale price €2,30
    Unit price €23,00/kg
  • Tostermaize Tost Maize 500g
    • Great price

    Tostermaize Tost Maize 500g

    Tostermaize Tost Maize 500g

    Regular price €1,06
    Regular price Sale price €1,06
    Unit price €2,12/kg
  • Kēkss ST MICHEL Madeleines Mini 175g
    • Great price

    Kēkss ST MICHEL Madeleines Mini 175g

    Kēkss ST MICHEL Madeleines Mini 175g

    Regular price €1,46
    Regular price Sale price €1,46
    Unit price €8,34/kg
  • Tarte rabarberu LATVIJAS MAIZNIEKS 650g
    • Great price

    Tarte rabarberu LATVIJAS MAIZNIEKS 650g

    Tarte rabarberu LATVIJAS MAIZNIEKS 650g

    Regular price €7,99
    Regular price Sale price €7,99
    Unit price €12,29/kg
  • Rudzu maize Īstenā 1,5 kg
    • Great price

    Rudzu maize Īstenā 1,5 kg

    Rudzu maize Īstenā 1,5 kg

    Regular price €2,72
    Regular price Sale price €2,72
    Unit price €1,81/kg
  • Tostermaize Latvijas Graudu Maize sēklu 450g

    Tostermaize Latvijas Graudu Maize sēklu 450g

    Tostermaize Latvijas Graudu Maize sēklu 450g

    Regular price €1,35
    Regular price Sale price €1,35
    Unit price €3,00/kg
  • Kēkss Madeleines ar citronu garšu, mini, 175g, St Michel

    Kēkss Madeleines ar citronu garšu, mini, 175g, St Michel

    Kēkss Madeleines ar citronu garšu, mini, 175g, St Michel

    Regular price €1,88
    Regular price Sale price €1,88
    Unit price €10,74/kg
  • Cepumi Tronches ar šokolādes pildījumu, 175g, St Michel
    • ✦Exclusive

    Cepumi Tronches ar šokolādes pildījumu, 175g, St Michel

    Cepumi Tronches ar šokolādes pildījumu, 175g, St Michel

    Regular price €2,57
    Regular price Sale price €2,57
    Unit price €14,69/kg
  • Loacker Tortina Triple Dark 21gx3

    Loacker Tortina Triple Dark 21gx3

    Loacker Tortina Triple Dark 21gx3

    Regular price €2,02
    Regular price Sale price €2,02
    Unit price €32,06/kg
  • Sviesta cepumi ST MICHEL Galettes ar šokolādi 121g
    • Great price

    Sviesta cepumi ST MICHEL Galettes ar šokolādi 121g

    Sviesta cepumi ST MICHEL Galettes ar šokolādi 121g

    Regular price €1,96
    Regular price Sale price €1,96
    Unit price €16,20/kg
  • Deserts porc. Cannolo ar pistācijas garšu, sald., 10 gab, kast., Effepi

    Deserts porc. Cannolo ar pistācijas garšu, sald., 10 gab, kast., Effepi

    Deserts porc. Cannolo ar pistācijas garšu, sald., 10 gab, kast., Effepi

    Regular price €30,55
    Regular price Sale price €30,55
    Unit price €3,06 each
  • Cepumi biskvīta ar šokolādes gabaliņiem, 180g, IWP, St Michel
    • ✦Exclusive

    Cepumi biskvīta ar šokolādes gabaliņiem, 180g, IWP, St Michel

    Cepumi biskvīta ar šokolādes gabaliņiem, 180g, IWP, St Michel

    Regular price €2,78
    Regular price Sale price €2,78
    Unit price €18,53/kg
  • Cepamais pulveris SANTA MARIA 45g
    • Great price

    Cepamais pulveris SANTA MARIA 45g

    Cepamais pulveris SANTA MARIA 45g

    Regular price €0,80
    Regular price Sale price €0,80
    Unit price €17,78/kg
  • Kēkss ST MICHEL Brownies ar balto šokolādi 210g
    • Great price

    Kēkss ST MICHEL Brownies ar balto šokolādi 210g

    Kēkss ST MICHEL Brownies ar balto šokolādi 210g

    Regular price €2,92
    Regular price Sale price €2,92
    Unit price €13,90/kg
  • Braunijs ar dzērveniem un riekstiem 450g/fas  Lido

    Braunijs ar dzērveniem un riekstiem 450g/fas Lido

    Braunijs ar dzērveniem un riekstiem 450g/fas Lido

    Regular price €7,64
    Regular price Sale price €7,64
    Unit price €16,98/kg
  • Brūkleņu-ābolu kūka KŪKO 200g Latvijas Maiznieks

    Brūkleņu-ābolu kūka KŪKO 200g Latvijas Maiznieks

    Brūkleņu-ābolu kūka KŪKO 200g Latvijas Maiznieks

    Regular price €2,99
    Regular price Sale price €2,99
    Unit price €14,95/kg
  • Cepumi smilšu ar kokosriekstiem Croquants, 150g, Bonne Maman
    • ✦Exclusive

    Cepumi smilšu ar kokosriekstiem Croquants, 150g, Bonne Maman

    Cepumi smilšu ar kokosriekstiem Croquants, 150g, Bonne Maman

    Regular price €2,16
    Regular price Sale price €2,16
    Unit price €14,40/kg
  • Torte Waffle TASTE STORY 360g

    Torte Waffle TASTE STORY 360g

    Torte Waffle TASTE STORY 360g

    Regular price €4,21
    Regular price Sale price €4,21
    Unit price €11,69/kg
  • Pavasara kūka 300g Latvijas Maiznieks

    Pavasara kūka 300g Latvijas Maiznieks

    Pavasara kūka 300g Latvijas Maiznieks

    Regular price €3,99
    Regular price Sale price €3,99
    Unit price €13,30/kg
  • Loacker Biscuits Peanut Pleasure 80gx12

    Loacker Biscuits Peanut Pleasure 80gx12

    Loacker Biscuits Peanut Pleasure 80gx12

    Regular price €2,02
    Regular price Sale price €2,02
    Unit price €25,25/kg
  • Cepumi Vicenzovo, dāmu pirkstiņi 400g

    Cepumi Vicenzovo, dāmu pirkstiņi 400g

    Cepumi Vicenzovo, dāmu pirkstiņi 400g

    Regular price €3,80
    Regular price Sale price €3,80
    Unit price €9,50/kg
  • Tartaletes BONNE MAMAN ar aveņu pildījumu 135g
    • Great price

    Tartaletes BONNE MAMAN ar aveņu pildījumu 135g

    Tartaletes BONNE MAMAN ar aveņu pildījumu 135g

    Regular price €2,37
    Regular price Sale price €2,37
    Unit price €17,56/kg
  • Ķiršu - Napoleona kūkas deserts 130g Latvijas Maiznieks

    Ķiršu - Napoleona kūkas deserts 130g Latvijas Maiznieks

    Ķiršu - Napoleona kūkas deserts 130g Latvijas Maiznieks

    Regular price €2,25
    Regular price Sale price €2,25
    Unit price €17,31/kg

Showing 96 of 212

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • …
  • 9

More value for you

An online store with quality products at fair prices. We work with local producers and suppliers.

  • Instagram @velto.lv
  • TikTok @velto.lv

Categories

  • Dairy and eggs
  • Bread and pastries
  • Meat and fish
  • For vegans and vegetarians
  • Food cupboard
  • Prepared dishes
  • Drinks
  • Fruit and vegetables
  • View all →

Information

  • About Velto & FAQ
  • Contacts

Contacts

  • Email info@expresspoint.lv
  • Phone+371 26322465Weekdays 10:00–17:00
Order Order by the end of Tuesday — delivered Friday to Sunday. Delivery:
© 2026 Velto · SIA ExpressPoint, reg. no. 40203433692
  • Privacy policy
  • Returns policy
  • Terms of use and sale
  • Cookie preferences

Language

  • Latviešu
  • Русский
  • English
  • American Express
  • Apple Pay
  • Google Pay
  • Maestro
  • Mastercard
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • Visa
  • Choosing a selection results in a full page refresh.
  • Opens in a new window.