Skip to content

Order by the end of Tuesday — delivery Friday to SundayOrder by Tuesday — delivery Fri–Sun

Catalog

  • Dairy and eggs
    View allDairy and eggs →
    • Milk
    • Cottage cheese
    • Yogurt and desserts
    • Kefir and sour milk products
    • Cream
    • Cheese
    • Butter
    • Eggs
    • Mayonnaise
  • Bread and pastries
    View allBread and pastries →
    • Bread
    • Layered cakes
    • Patties, pastries
    • Breadcrumbs
    • Baking essentials
    • Tortillas
  • Meat and fish
    View allMeat and fish →
    • Small boiled sausages
    • Sausages
    • Cured meat
    • Pates
    • Meat meals and snacks
    • Fresh chicken meat
    • Minced meet
    • Fresh pork
    • BBQ
    • Steak
    • Slow cooked
    • Marinated meat
    • Cured fish
    • Fresh fish and seafood
  • For vegans and vegetarians
    View allFor vegans and vegetarians →
    • Meat and fish alternatives
  • Food cupboard
    View allFood cupboard →
    • Oil
    • Vinegar
    • Flour
    • Pasta
    • Sauce
    • Rice, buckwheat and grains
    • Spices
    • Breakfast cereals and muesli
    • Salt, Sugar
    • Specialty foods and crispbreads
    • Sweets
    • Canned foods
    • Coffee and Tea
    • World cuisine
    • Jams, marmalades and sweet sauces
  • Prepared dishes
    View allPrepared dishes →
    • Pancakes
    • Salads
    • Sandwiches
    • Ready meals
    • Boiled, cooked, and salted meats
  • Drinks
    View allDrinks →
    • Lemonades
    • Juice
    • Water
  • Fruit and vegetables
    View allFruit and vegetables →
    • Vegetables
    • Fruits
  • Snacks
    View allSnacks →
    • Chips
    • Meat snacks
    • Other snacks
    • Nuts and dried fruits
  • Frozen food
    View allFrozen food →
    • Frozen vegetables and fruits
    • Dumplings
    • Frozen fish and seafood
    • Ice cream
    • Pizza
    • Frozen meals
  • Household chemicals
    View allHousehold chemicals →
    • Laundry detergents
    • Paper products
    • Dishwashing detergents
    • Laundry
    • Trash bags
  • Pets
    View allPets →
    • For cats
    • For dogs
  • Beauty and hygiene
    View allBeauty and hygiene →
    • Intimate hygiene
    • Hair care, styling, coloring
    • Facial care
    • Shaving and depilation
    • Dental and oral hygiene
    • Deodorants
    • Body care
    • Zīdaiņiem un bērniem
  • Highlights
    View allHighlights →
    • Sale
    • Save 25%+
    • Exclusive
  • In stock (without membership)
Order Delivery:
  • Log in
  • +371 26322465
  • info@expresspoint.lv

Language

  • Latviešu
  • Русский
  • English
  • Instagram
  • TikTok

Popular searches

  • milk
  • cheese
  • eggs
  • soup
  • chips
  • coffee
  • butter
  • bread

Categories

  • Dairy and eggs
  • Bread and pastries
  • Meat and fish
  • For vegans and vegetarians
  • Food cupboard
  • Prepared dishes
  • Drinks
  • Fruit and vegetables
  • Snacks
  • Frozen food
  • Dairy and eggs
    • All category products
    • Milk
    • Cottage cheese
    • Yogurt and desserts
    • Kefir and sour milk products
    • Cream
    • Cheese
    • Butter
    • Eggs
    • Mayonnaise
  • Bread and pastries
    • All category products
    • Bread
    • Layered cakes
    • Patties, pastries
    • Breadcrumbs
    • Baking essentials
    • Tortillas
  • Meat and fish
    • All category products
    • Small boiled sausages
    • Sausages
    • Cured meat
    • Pates
    • Meat meals and snacks
    • Fresh chicken meat
    • Minced meet
    • Fresh pork
    • BBQ
    • Steak
    • Slow cooked
    • Marinated meat
    • Cured fish
    • Fresh fish and seafood
  • For vegans and vegetarians
    • Meat and fish alternatives
  • Food cupboard
    • All category products
    • Oil
    • Vinegar
    • Flour
    • Pasta
    • Sauce
    • Rice, buckwheat and grains
    • Spices
    • Breakfast cereals and muesli
    • Salt, Sugar
    • Specialty foods and crispbreads
    • Sweets
    • Canned foods
    • Coffee and Tea
    • World cuisine
    • Jams, marmalades and sweet sauces
  • Prepared dishes
    • All category products
    • Pancakes
    • Salads
    • Sandwiches
    • Ready meals
    • Boiled, cooked, and salted meats
  • Drinks
    • All category products
    • Lemonades
    • Juice
    • Water
  • Fruit and vegetables
    • All category products
    • Vegetables
    • Fruits
  • Snacks
    • All category products
    • Chips
    • Meat snacks
    • Other snacks
    • Nuts and dried fruits
  • Frozen food
    • All category products
    • Frozen vegetables and fruits
    • Dumplings
    • Frozen fish and seafood
    • Ice cream
    • Pizza
    • Frozen meals
  • Household chemicals
    • All category products
    • Laundry detergents
    • Paper products
    • Dishwashing detergents
    • Laundry
    • Trash bags
  • Pets
    • All category products
    • For cats
    • For dogs
  • Beauty and hygiene
    • All category products
    • Intimate hygiene
    • Hair care, styling, coloring
    • Facial care
    • Shaving and depilation
    • Dental and oral hygiene
    • Deodorants
    • Body care
    • Zīdaiņiem un bērniem
  • 💙 Highlights 💙
    • New Arrivals
    • Sale
    • Save 25%+
    • Exclusive
  • In stock (without membership)

Language

  • Latviešu
  • Русский
  • English

Popular searches

  • milk
  • cheese
  • eggs
  • soup
  • chips
  • coffee
  • butter
  • bread

Categories

  • Dairy and eggs
  • Bread and pastries
  • Meat and fish
  • For vegans and vegetarians
  • Food cupboard
  • Prepared dishes
  • Drinks
  • Fruit and vegetables
  • Snacks
  • Frozen food
Log in Cart
  • Dairy and eggs
  • Bread and pastries
  • Meat and fish
  • For vegans and vegetarians
  • Food cupboard
  • Prepared dishes
  • Drinks
  • Fruit and vegetables
  • Snacks
  • Frozen food
  • Household chemicals
  • Pets
  • Beauty and hygiene
  • Highlights
  • In stock (without membership)

Dairy and eggs

View all →
  • Milk
  • Cottage cheese
  • Yogurt and desserts
  • Kefir and sour milk products
  • Cream
  • Cheese
  • Butter
  • Eggs
  • Mayonnaise

Bread and pastries

View all →
  • Bread
  • Layered cakes
  • Patties, pastries
  • Breadcrumbs
  • Baking essentials
  • Tortillas

Meat and fish

View all →
  • Small boiled sausages
  • Sausages
  • Cured meat
  • Pates
  • Meat meals and snacks
  • Fresh chicken meat
  • Minced meet
  • Fresh pork
  • BBQ
  • Steak
  • Slow cooked
  • Marinated meat
  • Cured fish
  • Fresh fish and seafood

For vegans and vegetarians

View all →
  • Meat and fish alternatives

Food cupboard

View all →
  • Oil
  • Vinegar
  • Flour
  • Pasta
  • Sauce
  • Rice, buckwheat and grains
  • Spices
  • Breakfast cereals and muesli
  • Salt, Sugar
  • Specialty foods and crispbreads
  • Sweets
  • Canned foods
  • Coffee and Tea
  • World cuisine
  • Jams, marmalades and sweet sauces

Prepared dishes

View all →
  • Pancakes
  • Salads
  • Sandwiches
  • Ready meals
  • Boiled, cooked, and salted meats

Drinks

View all →
  • Lemonades
  • Juice
  • Water

Fruit and vegetables

View all →
  • Vegetables
  • Fruits

Snacks

View all →
  • Chips
  • Meat snacks
  • Other snacks
  • Nuts and dried fruits

Frozen food

View all →
  • Frozen vegetables and fruits
  • Dumplings
  • Frozen fish and seafood
  • Ice cream
  • Pizza
  • Frozen meals

Household chemicals

View all →
  • Laundry detergents
  • Paper products
  • Dishwashing detergents
  • Laundry
  • Trash bags

Pets

View all →
  • For cats
  • For dogs

Beauty and hygiene

View all →
  • Intimate hygiene
  • Hair care, styling, coloring
  • Facial care
  • Shaving and depilation
  • Dental and oral hygiene
  • Deodorants
  • Body care
  • Zīdaiņiem un bērniem

Highlights

View all →
  • Sale
  • Save 25%+
  • Exclusive

In stock (without membership)

View all →

View all

  • New in
  • Exclusive
  • Great price
  • Ready meals
Order
  • New in
  • Exclusive
  • Great price
  • Ready meals

Item added to your cart

Order by the end of Tuesday — delivered Friday to Sunday. Order Delivery: Pick the day and time slot at checkout · Time left to order:
View cart
Home / Search

“хлеб”

188 products

  • Maiziņš siera 200g
    • Great price

    Maiziņš siera 200g

    Maiziņš siera 200g

    Regular price €0,99
    Regular price Sale price €0,99
    Unit price €4,95/kg
  • Barankas Latvijas Maiznieks ar vaniļas garšu 280g

    Barankas Latvijas Maiznieks ar vaniļas garšu 280g

    Barankas Latvijas Maiznieks ar vaniļas garšu 280g

    Regular price €1,94
    Regular price Sale price €1,94
    Unit price €6,93/kg
  • Lavašs Latvijas Maiznieks pilngraudu 120g
    • Great price

    Lavašs Latvijas Maiznieks pilngraudu 120g

    Lavašs Latvijas Maiznieks pilngraudu 120g

    Regular price €1,27
    Regular price Sale price €1,27
    Unit price €10,58/kg
  • Rudzu rikas Īstenā pilngraudu 230g
    • Great price

    Rudzu rikas Īstenā pilngraudu 230g

    Rudzu rikas Īstenā pilngraudu 230g

    Regular price €0,92
    Regular price Sale price €0,92
    Unit price €4,00/kg
  • Tostermaize Tost Maize kraukšķīgā 500g
    • Great price

    Tostermaize Tost Maize kraukšķīgā 500g

    Tostermaize Tost Maize kraukšķīgā 500g

    Regular price €1,35
    Regular price Sale price €1,35
    Unit price €2,70/kg
  • Tostermaize Latvijas Tost Maize sēklu 450g
    • Great price

    Tostermaize Latvijas Tost Maize sēklu 450g

    Tostermaize Latvijas Tost Maize sēklu 450g

    Regular price €1,42
    Regular price Sale price €1,42
    Unit price €3,16/kg
  • Grauzdiņi ar ķiplokiem Grauziņš 150g, Latvijas Maiznieks

    Grauzdiņi ar ķiplokiem Grauziņš 150g, Latvijas Maiznieks

    Grauzdiņi ar ķiplokiem Grauziņš 150g, Latvijas Maiznieks

    Regular price €2,38
    Regular price Sale price €2,38
    Unit price €15,87/kg
  • Pilngraudu maize Latvijas graudu 350g

    Pilngraudu maize Latvijas graudu 350g

    Pilngraudu maize Latvijas graudu 350g

    Regular price €1,06
    Regular price Sale price €1,06
    Unit price €3,03/kg
  • Baltmaize Lielā galda sagriezta 500g
    • Great price

    Baltmaize Lielā galda sagriezta 500g

    Baltmaize Lielā galda sagriezta 500g

    Regular price €1,09
    Regular price Sale price €1,09
    Unit price €2,18/kg
  • Rudzu maize Jumis lielgraudu ar sēklām 340g

    Rudzu maize Jumis lielgraudu ar sēklām 340g

    Rudzu maize Jumis lielgraudu ar sēklām 340g

    Regular price €0,89
    Regular price Sale price €0,89
    Unit price €2,62/kg
  • Maize Latvijas graudu ar škiedrvielām 300g
    • Great price

    Maize Latvijas graudu ar škiedrvielām 300g

    Maize Latvijas graudu ar škiedrvielām 300g

    Regular price €0,92
    Regular price Sale price €0,92
    Unit price €3,07/kg
  • Tostermaize Latvijas Tost Maize rudzu, daudzsēklu 450g
    • Great price

    Tostermaize Latvijas Tost Maize rudzu, daudzsēklu 450g

    Tostermaize Latvijas Tost Maize rudzu, daudzsēklu 450g

    Regular price €1,38
    Regular price Sale price €1,38
  • Maize rudzu Zemnieku griezta 800g

    Maize rudzu Zemnieku griezta 800g

    Maize rudzu Zemnieku griezta 800g

    Regular price €1,35
    Regular price Sale price €1,35
    Unit price €1,69/kg
  • Rupjmaize Rīgas Klaips formas, sagriezta 600g

    Rupjmaize Rīgas Klaips formas, sagriezta 600g

    Rupjmaize Rīgas Klaips formas, sagriezta 600g

    Regular price €1,17
    Regular price Sale price €1,17
    Unit price €1,95/kg
  • Rudzu maize Jumis 3 iesalu bez rauga 390g

    Rudzu maize Jumis 3 iesalu bez rauga 390g

    Rudzu maize Jumis 3 iesalu bez rauga 390g

    Regular price €0,89
    Regular price Sale price €0,89
    Unit price €2,28/kg
  • Griķi VALDO kārba 8x125g
    • Great price

    Griķi VALDO kārba 8x125g

    Griķi VALDO kārba 8x125g

    Regular price €2,21
    Regular price Sale price €2,21
    Unit price €2,21/kg
  • Tortilla Latvijas Maiznieks sēklu 360g

    Tortilla Latvijas Maiznieks sēklu 360g

    Tortilla Latvijas Maiznieks sēklu 360g

    Regular price €1,95
    Regular price Sale price €1,95
  • Baltais Kruasāns ar šķiņķi un sieru, 100g Baltais

    Baltais Kruasāns ar šķiņķi un sieru, 100g Baltais

    Baltais Kruasāns ar šķiņķi un sieru, 100g Baltais

    Regular price €2,48
    Regular price Sale price €2,48
  • Prosas putraimi 4x125g, Valdo
    • Great price

    Prosas putraimi 4x125g, Valdo

    Prosas putraimi 4x125g, Valdo

    Regular price €1,12
    Regular price Sale price €1,12
    Unit price €2,24/kg
  • Tortilla Latvijas Maiznieks kviešu klasiskā 360g
    • Great price

    Tortilla Latvijas Maiznieks kviešu klasiskā 360g

    Tortilla Latvijas Maiznieks kviešu klasiskā 360g

    Regular price €1,95
    Regular price Sale price €1,95
    Unit price €5,42/kg
  • Biezpiena plācenīši Baltais 200g
    • Great price

    Biezpiena plācenīši Baltais 200g

    Biezpiena plācenīši Baltais 200g

    Regular price €2,14
    Regular price Sale price €2,14
    Unit price €10,70/kg
  • Saldēts Bao Buns ar pīles Hoisin mērces pild. 270g, Viči

    Saldēts Bao Buns ar pīles Hoisin mērces pild. 270g, Viči

    Saldēts Bao Buns ar pīles Hoisin mērces pild. 270g, Viči

    Regular price €3,62
    Regular price Sale price €3,62
    Unit price €13,41/kg
  • Pankūkas ar ābolu kanēļa pild. 270g

    Pankūkas ar ābolu kanēļa pild. 270g

    Pankūkas ar ābolu kanēļa pild. 270g

    Regular price €1,95
    Regular price Sale price €1,95
    Unit price €7,22/kg
  • Grauzdiņi ar ķiplokiem un sēklām Zeltene 300g, Latvijas maiznieks

    Grauzdiņi ar ķiplokiem un sēklām Zeltene 300g, Latvijas maiznieks

    Grauzdiņi ar ķiplokiem un sēklām Zeltene 300g, Latvijas maiznieks

    Regular price €3,81
    Regular price Sale price €3,81
    Unit price €12,70/kg

Showing 72 of 188

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • …
  • 8

More value for you

An online store with quality products at fair prices. We work with local producers and suppliers.

  • Instagram @velto.lv
  • TikTok @velto.lv

Categories

  • Dairy and eggs
  • Bread and pastries
  • Meat and fish
  • For vegans and vegetarians
  • Food cupboard
  • Prepared dishes
  • Drinks
  • Fruit and vegetables
  • View all →

Information

  • About Velto & FAQ
  • Contacts

Contacts

  • Email info@expresspoint.lv
  • Phone+371 26322465Weekdays 10:00–17:00
Order Order by the end of Tuesday — delivered Friday to Sunday. Delivery:
© 2026 Velto · SIA ExpressPoint, reg. no. 40203433692
  • Privacy policy
  • Returns policy
  • Terms of use and sale
  • Cookie preferences

Language

  • Latviešu
  • Русский
  • English
  • American Express
  • Apple Pay
  • Google Pay
  • Maestro
  • Mastercard
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • Visa
  • Choosing a selection results in a full page refresh.
  • Opens in a new window.