Skip to content

Order by the end of Tuesday — delivery Friday to SundayOrder by Tuesday — delivery Fri–Sun

Catalog

  • Dairy and eggs
    View allDairy and eggs →
    • Milk
    • Cottage cheese
    • Yogurt and desserts
    • Kefir and sour milk products
    • Cream
    • Cheese
    • Butter
    • Eggs
    • Mayonnaise
  • Bread and pastries
    View allBread and pastries →
    • Bread
    • Layered cakes
    • Patties, pastries
    • Breadcrumbs
    • Baking essentials
    • Tortillas
  • Meat and fish
    View allMeat and fish →
    • Small boiled sausages
    • Sausages
    • Cured meat
    • Pates
    • Meat meals and snacks
    • Fresh chicken meat
    • Minced meet
    • Fresh pork
    • BBQ
    • Steak
    • Slow cooked
    • Marinated meat
    • Cured fish
    • Fresh fish and seafood
  • For vegans and vegetarians
    View allFor vegans and vegetarians →
    • Meat and fish alternatives
  • Food cupboard
    View allFood cupboard →
    • Oil
    • Vinegar
    • Flour
    • Pasta
    • Sauce
    • Rice, buckwheat and grains
    • Spices
    • Breakfast cereals and muesli
    • Salt, Sugar
    • Specialty foods and crispbreads
    • Sweets
    • Canned foods
    • Coffee and Tea
    • World cuisine
    • Jams, marmalades and sweet sauces
  • Prepared dishes
    View allPrepared dishes →
    • Pancakes
    • Salads
    • Sandwiches
    • Ready meals
    • Boiled, cooked, and salted meats
  • Drinks
    View allDrinks →
    • Lemonades
    • Juice
    • Water
  • Fruit and vegetables
    View allFruit and vegetables →
    • Vegetables
    • Fruits
  • Snacks
    View allSnacks →
    • Chips
    • Meat snacks
    • Other snacks
    • Nuts and dried fruits
  • Frozen food
    View allFrozen food →
    • Frozen vegetables and fruits
    • Dumplings
    • Frozen fish and seafood
    • Ice cream
    • Pizza
    • Frozen meals
  • Household chemicals
    View allHousehold chemicals →
    • Laundry detergents
    • Paper products
    • Dishwashing detergents
    • Laundry
    • Trash bags
  • Pets
    View allPets →
    • For cats
    • For dogs
  • Beauty and hygiene
    View allBeauty and hygiene →
    • Intimate hygiene
    • Hair care, styling, coloring
    • Facial care
    • Shaving and depilation
    • Dental and oral hygiene
    • Deodorants
    • Body care
    • Zīdaiņiem un bērniem
  • Highlights
    View allHighlights →
    • Sale
    • Save 25%+
    • Exclusive
  • In stock (without membership)
Order Delivery:
  • Log in
  • +371 26322465
  • info@expresspoint.lv

Language

  • Latviešu
  • Русский
  • English
  • Instagram
  • TikTok

Popular searches

  • milk
  • cheese
  • eggs
  • soup
  • chips
  • coffee
  • butter
  • bread

Categories

  • Dairy and eggs
  • Bread and pastries
  • Meat and fish
  • For vegans and vegetarians
  • Food cupboard
  • Prepared dishes
  • Drinks
  • Fruit and vegetables
  • Snacks
  • Frozen food
  • Dairy and eggs
    • All category products
    • Milk
    • Cottage cheese
    • Yogurt and desserts
    • Kefir and sour milk products
    • Cream
    • Cheese
    • Butter
    • Eggs
    • Mayonnaise
  • Bread and pastries
    • All category products
    • Bread
    • Layered cakes
    • Patties, pastries
    • Breadcrumbs
    • Baking essentials
    • Tortillas
  • Meat and fish
    • All category products
    • Small boiled sausages
    • Sausages
    • Cured meat
    • Pates
    • Meat meals and snacks
    • Fresh chicken meat
    • Minced meet
    • Fresh pork
    • BBQ
    • Steak
    • Slow cooked
    • Marinated meat
    • Cured fish
    • Fresh fish and seafood
  • For vegans and vegetarians
    • Meat and fish alternatives
  • Food cupboard
    • All category products
    • Oil
    • Vinegar
    • Flour
    • Pasta
    • Sauce
    • Rice, buckwheat and grains
    • Spices
    • Breakfast cereals and muesli
    • Salt, Sugar
    • Specialty foods and crispbreads
    • Sweets
    • Canned foods
    • Coffee and Tea
    • World cuisine
    • Jams, marmalades and sweet sauces
  • Prepared dishes
    • All category products
    • Pancakes
    • Salads
    • Sandwiches
    • Ready meals
    • Boiled, cooked, and salted meats
  • Drinks
    • All category products
    • Lemonades
    • Juice
    • Water
  • Fruit and vegetables
    • All category products
    • Vegetables
    • Fruits
  • Snacks
    • All category products
    • Chips
    • Meat snacks
    • Other snacks
    • Nuts and dried fruits
  • Frozen food
    • All category products
    • Frozen vegetables and fruits
    • Dumplings
    • Frozen fish and seafood
    • Ice cream
    • Pizza
    • Frozen meals
  • Household chemicals
    • All category products
    • Laundry detergents
    • Paper products
    • Dishwashing detergents
    • Laundry
    • Trash bags
  • Pets
    • All category products
    • For cats
    • For dogs
  • Beauty and hygiene
    • All category products
    • Intimate hygiene
    • Hair care, styling, coloring
    • Facial care
    • Shaving and depilation
    • Dental and oral hygiene
    • Deodorants
    • Body care
    • Zīdaiņiem un bērniem
  • 💙 Highlights 💙
    • New Arrivals
    • Sale
    • Save 25%+
    • Exclusive
  • In stock (without membership)

Language

  • Latviešu
  • Русский
  • English

Popular searches

  • milk
  • cheese
  • eggs
  • soup
  • chips
  • coffee
  • butter
  • bread

Categories

  • Dairy and eggs
  • Bread and pastries
  • Meat and fish
  • For vegans and vegetarians
  • Food cupboard
  • Prepared dishes
  • Drinks
  • Fruit and vegetables
  • Snacks
  • Frozen food
Log in Cart
  • Dairy and eggs
  • Bread and pastries
  • Meat and fish
  • For vegans and vegetarians
  • Food cupboard
  • Prepared dishes
  • Drinks
  • Fruit and vegetables
  • Snacks
  • Frozen food
  • Household chemicals
  • Pets
  • Beauty and hygiene
  • Highlights
  • In stock (without membership)

Dairy and eggs

View all →
  • Milk
  • Cottage cheese
  • Yogurt and desserts
  • Kefir and sour milk products
  • Cream
  • Cheese
  • Butter
  • Eggs
  • Mayonnaise

Bread and pastries

View all →
  • Bread
  • Layered cakes
  • Patties, pastries
  • Breadcrumbs
  • Baking essentials
  • Tortillas

Meat and fish

View all →
  • Small boiled sausages
  • Sausages
  • Cured meat
  • Pates
  • Meat meals and snacks
  • Fresh chicken meat
  • Minced meet
  • Fresh pork
  • BBQ
  • Steak
  • Slow cooked
  • Marinated meat
  • Cured fish
  • Fresh fish and seafood

For vegans and vegetarians

View all →
  • Meat and fish alternatives

Food cupboard

View all →
  • Oil
  • Vinegar
  • Flour
  • Pasta
  • Sauce
  • Rice, buckwheat and grains
  • Spices
  • Breakfast cereals and muesli
  • Salt, Sugar
  • Specialty foods and crispbreads
  • Sweets
  • Canned foods
  • Coffee and Tea
  • World cuisine
  • Jams, marmalades and sweet sauces

Prepared dishes

View all →
  • Pancakes
  • Salads
  • Sandwiches
  • Ready meals
  • Boiled, cooked, and salted meats

Drinks

View all →
  • Lemonades
  • Juice
  • Water

Fruit and vegetables

View all →
  • Vegetables
  • Fruits

Snacks

View all →
  • Chips
  • Meat snacks
  • Other snacks
  • Nuts and dried fruits

Frozen food

View all →
  • Frozen vegetables and fruits
  • Dumplings
  • Frozen fish and seafood
  • Ice cream
  • Pizza
  • Frozen meals

Household chemicals

View all →
  • Laundry detergents
  • Paper products
  • Dishwashing detergents
  • Laundry
  • Trash bags

Pets

View all →
  • For cats
  • For dogs

Beauty and hygiene

View all →
  • Intimate hygiene
  • Hair care, styling, coloring
  • Facial care
  • Shaving and depilation
  • Dental and oral hygiene
  • Deodorants
  • Body care
  • Zīdaiņiem un bērniem

Highlights

View all →
  • Sale
  • Save 25%+
  • Exclusive

In stock (without membership)

View all →

View all

  • New in
  • Exclusive
  • Great price
  • Ready meals
Order
  • New in
  • Exclusive
  • Great price
  • Ready meals

Item added to your cart

Order by the end of Tuesday — delivered Friday to Sunday. Order Delivery: Pick the day and time slot at checkout · Time left to order:
View cart
Home / Search

“zupa”

40 products

  • Zupa omāru, sald., 350g, Royal Greenland
    • ✦Exclusive

    Zupa omāru, sald., 350g, Royal Greenland

    Zupa omāru, sald., 350g, Royal Greenland

    Regular price €7,93
    Regular price Sale price €7,93
    Unit price €22,66/kg
  • Zupa kokosa piena ar cāļa gaļu 280g Lido
    • Great price

    Zupa kokosa piena ar cāļa gaļu 280g Lido

    Zupa kokosa piena ar cāļa gaļu 280g Lido

    Regular price €2,27
    Regular price Sale price €2,27
    Unit price €8,11/kg
  • Zupa Borščs 300g

    Zupa Borščs 300g

    Zupa Borščs 300g

    Regular price €2,10
    Regular price Sale price €2,10
    Unit price €7,00/kg
  • Zupa Borščs 280g Lido
    • Great price

    Zupa Borščs 280g Lido

    Zupa Borščs 280g Lido

    Regular price €2,37
    Regular price Sale price €2,37
  • Pupiņu zupa 350g SuShef

    Pupiņu zupa 350g SuShef

    Pupiņu zupa 350g SuShef

    Regular price €3,26
    Regular price Sale price €3,26
    Unit price €9,31/kg
  • Aukstā biešu zupa 280g Lido

    Aukstā biešu zupa 280g Lido

    Aukstā biešu zupa 280g Lido

    Regular price €2,31
    Regular price Sale price €2,31
  • Zupa Soļanka 300g

    Zupa Soļanka 300g

    Zupa Soļanka 300g

    Regular price €2,10
    Regular price Sale price €2,10
    Unit price €7,00/kg
  • Frikadeļu zupa 350g SuShef

    Frikadeļu zupa 350g SuShef

    Frikadeļu zupa 350g SuShef

    Regular price €3,13
    Regular price Sale price €3,13
    Unit price €8,94/kg
  • Zupa soļanka 280g Lido
    • Great price

    Zupa soļanka 280g Lido

    Zupa soļanka 280g Lido

    Regular price €2,52
    Regular price Sale price €2,52
  • Baltais Pupiņu zupa, 300g
    • ✦Exclusive

    Baltais Pupiņu zupa, 300g

    Baltais Pupiņu zupa, 300g

    Regular price €2,22
    Regular price Sale price €2,22
  • Baltais Zupa Frikadeļu, 300g
    • ✦Exclusive

    Baltais Zupa Frikadeļu, 300g

    Baltais Zupa Frikadeļu, 300g

    Regular price €2,22
    Regular price Sale price €2,22
  • Zobu pasta Colgate Triple Action 75ml
    • Great price

    Zobu pasta Colgate Triple Action 75ml

    Zobu pasta Colgate Triple Action 75ml

    Regular price €0,98
    Regular price Sale price €0,98
    Unit price €13,07/L
  • Zobu pasta Sensodyne Whitening 75ml
    • Great price

    Zobu pasta Sensodyne Whitening 75ml

    Zobu pasta Sensodyne Whitening 75ml

    Regular price €2,76
    Regular price Sale price €2,76
    Unit price €36,80/L
  • Zaļā ledus tēja ARIZONA ar granātābolu garšu un saldinātājiem, 0.45l

    Zaļā ledus tēja ARIZONA ar granātābolu garšu un saldinātājiem, 0.45l

    Zaļā ledus tēja ARIZONA ar granātābolu garšu un saldinātājiem, 0.45l

    Regular price €1,31
    Regular price Sale price €1,31
    Unit price €2,91/L
  • Zobu pasta Sensodyne Fluoride 75ml
    • Great price

    Zobu pasta Sensodyne Fluoride 75ml

    Zobu pasta Sensodyne Fluoride 75ml

    Regular price €2,89
    Regular price Sale price €2,89
    Unit price €38,53/L
  • Zaļā tēja Lipton ar mellenēm un godži ogām, 20 paciņas pa 1,4 g (kopā 28 g)
    • Great price

    Zaļā tēja Lipton ar mellenēm un godži ogām, 20 paciņas pa 1,4 g (kopā 28 g)

    Zaļā tēja Lipton ar mellenēm un godži ogām, 20 paciņas pa 1,4 g (kopā 28 g)

    Regular price €1,53
    Regular price Sale price €1,53
  • Zaļā ledus tēja Arizona ar medu, cukuru un saldinātājiem 0,45L PET (DEP)

    Zaļā ledus tēja Arizona ar medu, cukuru un saldinātājiem 0,45L PET (DEP)

    Zaļā ledus tēja Arizona ar medu, cukuru un saldinātājiem 0,45L PET (DEP)

    Regular price €1,11
    Regular price Sale price €1,11
    Unit price €2,47/L
  • Uzkoda siera Nuggets ar Čedaras sieru un zaļiem pīpariem, panējumā, sald., 250g , Salud
    • ✦Exclusive

    Uzkoda siera Nuggets ar Čedaras sieru un zaļiem pīpariem, panējumā, sald., 250g , Salud

    Uzkoda siera Nuggets ar Čedaras sieru un zaļiem pīpariem, panējumā, sald., 250g , Salud

    Regular price €2,78
    Regular price Sale price €2,78
    Unit price €11,12/kg
  • Zobu pasta Parodontax Fluoride 75ml
    • Great price

    Zobu pasta Parodontax Fluoride 75ml

    Zobu pasta Parodontax Fluoride 75ml

    Regular price €2,91
    Regular price Sale price €2,91
    Unit price €38,80/L
  • Zobu pasta Colgate Cavity Protection 75ml
    • Great price

    Zobu pasta Colgate Cavity Protection 75ml

    Zobu pasta Colgate Cavity Protection 75ml

    Regular price €1,00
    Regular price Sale price €1,00
    Unit price €13,33/L
  • Uzkoda siera ar Čedaras sieru un jalapeno, panējumā, sald., 250g Salud
    • ✦Exclusive

    Uzkoda siera ar Čedaras sieru un jalapeno, panējumā, sald., 250g Salud

    Uzkoda siera ar Čedaras sieru un jalapeno, panējumā, sald., 250g Salud

    Regular price €3,34
    Regular price Sale price €3,34
  • Uzkoda siera Mozzarellas nūjiņas, panējumā, sald., 250g, Salud

    Uzkoda siera Mozzarellas nūjiņas, panējumā, sald., 250g, Salud

    Uzkoda siera Mozzarellas nūjiņas, panējumā, sald., 250g, Salud

    Regular price €3,27
    Regular price Sale price €3,27
    Unit price €13,08/kg
  • Zaļie zirnīši BONDUELLE 212ml x 2gb. DUO paka

    Zaļie zirnīši BONDUELLE 212ml x 2gb. DUO paka

    Zaļie zirnīši BONDUELLE 212ml x 2gb. DUO paka

    Regular price €1,85
    Regular price Sale price €1,85
    Unit price €4,36/kg
  • Gāzēts dzēriens Pepsi Max bezkaloriju, ar saldinātāju 1,5l
    • Great price

    Gāzēts dzēriens Pepsi Max bezkaloriju, ar saldinātāju 1,5l

    Gāzēts dzēriens Pepsi Max bezkaloriju, ar saldinātāju 1,5l

    Regular price €1,45
    Regular price Sale price €1,45
    Unit price €0,97/L

Showing 24 of 40

  • 1
  • 2

More value for you

An online store with quality products at fair prices. We work with local producers and suppliers.

  • Instagram @velto.lv
  • TikTok @velto.lv

Categories

  • Dairy and eggs
  • Bread and pastries
  • Meat and fish
  • For vegans and vegetarians
  • Food cupboard
  • Prepared dishes
  • Drinks
  • Fruit and vegetables
  • View all →

Information

  • About Velto & FAQ
  • Contacts

Contacts

  • Email info@expresspoint.lv
  • Phone+371 26322465Weekdays 10:00–17:00
Order Order by the end of Tuesday — delivered Friday to Sunday. Delivery:
© 2026 Velto · SIA ExpressPoint, reg. no. 40203433692
  • Privacy policy
  • Returns policy
  • Terms of use and sale
  • Cookie preferences

Language

  • Latviešu
  • Русский
  • English
  • American Express
  • Apple Pay
  • Google Pay
  • Maestro
  • Mastercard
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • Visa
  • Choosing a selection results in a full page refresh.
  • Opens in a new window.